Ευρωπαϊκή Κάρτα Νέων

Χορήγηση έκπτωσης 10% σε όλα τα προγράμματα eLearning για τους κατόχους της Ευρωπαϊκής Κάρτας Νέων

Το Κέντρο Δια Βίου Μάθησης του Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών ενώνει τις δυνάμεις του με το Ίδρυμα Νεολαίας και Δια Βίου Μάθησης, που υποστηρίζει τεχνολογικά και επιστημονικά την Ευρωπαϊκή Κάρτα Νέων στην Ελλάδα, προσφέροντας υπηρεσίες κατάρτισης μέσω ασύγχρονης εξ αποστάσεως εκπαίδευσης (eLearning) με μειωμένο κόστος στους κατόχους της κάρτας.

Η Ευρωπαϊκής Κάρτα Νέων είναι μία εύχρηστη ατομική κάρτα, που απευθύνεται σε νέους  μεταξύ 13-30 ετών και προσφέρει στους κατόχους της εκπτώσεις, αλλά και τη δυνατότητα συμμετοχής τους σε εκδηλώσεις, διαγωνισμούς, αθλητικές δραστηριότητες στην Ελλάδα, καθώς και σε άλλες 35 χώρες στο εξωτερικό.

Στους κατόχους της Ευρωπαϊκής Κάρτας Νέων το ΚΕΔΙΒΙΜ παρέχει έκπτωση 10% στα συνολικά δίδακτρα των προγραμμάτων ασύγχρονης εξ αποστάσεως εκπαίδευσης (eLearning).