Ευρωπαϊκή Κάρτα Νέων

Υποτροφία από το ΚΕΔΙΒΙΜ ΟΠΑ για τη νικήτρια ομάδα του 9ου φοιτητικού διαγωνισμού επιχειρηματικότητας και καινοτομίας “JA START UP” για το πρόγραμμά e-Digima

Το πρόγραμμα «Ψηφιακό Μάρκετινγκ & Κοινωνικά Δίκτυα (e-DigiMa)» προσφέρει τις απαραίτητες γνώσεις για την κατανόηση της λειτουργίας των ψηφιακών μέσων επικοινωνίας και προώθησης και αναπτύσσει τις βασικές ικανότητες για την εφαρμογή τους στο πλαίσιο μιας συνολικότερης στρατηγικής ψηφιακού μάρκετινγκ.

Οι απόφοιτοι αποκομίζουν:

• Τις γνώσεις και βασικές αρχές που απαιτούνται για την αποτελεσματική χρήση των ψηφιακών μέσων και εργαλείων, στο πλαίσιο μιας ολοκληρωμένης στρατηγικής ψηφιακού μάρκετινγκ.
  • Προοπτικές επαγγελματικής εξέλιξης: τόσο οι γνώσεις όσο και το επίπεδο του DigiMa και του e-DigiMa έχουν ήδη αναγνωριστεί στην αγορά εργασίας.
  • Ένταξη στην κοινότητα των αποφοίτων του DigiMa: το DigiMa community αριθμεί περισσότερους από 900 απόφοιτους (DigiMa & e-DigiMa), μέλη κλειστής ομάδας στο Facebook και Linkedin. Η ομάδα είναι ιδιαίτερα ενεργή στην ανταλλαγή εμπειριών, ευκαιριών εργασίας, συνεργασίας, υποστήριξης και επαγγελματικής ενημέρωσης.
  • Οι απόφοιτοι του e-DigiMa μπορούν να συμμετέχουν στις εκδηλώσεις που πραγματοποιούνται.