DigiMa

Συνεργασία με τα Εκπαιδευτήρια Δούκα, σχολικό έτος 2023-24

Τα Εκπαιδευτήρια Δούκα συμμετείχαν σε εκπαιδευτική δράση επιχειρηματικότητας και ανάπτυξης εγκαινιάζοντας μία σημαντική συνεργασία με το Οικονομικό Πανεπιστήμιο Αθηνών (OΠΑ).

Πολυάριθμη αντιπροσωπεία μαθητών Γυμνασίου-Λυκείου έλαβε μέρος στο εξαιρετικά καινοτόμο εκπαιδευτικό πρόγραμμα “Επιχειρηματικότητα του Μέλλοντος για Νέους και Εφήβους”, το οποίο χορηγεί Πιστοποιητικό Επαγγελματικής Εκπαίδευσης από το Κέντρο Επιμόρφωσης και Διά Βίου Μάθησης (ΚΕΔΙΒΙΜ) του Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών. Κατά την εκδήλωση έναρξης του προγράμματος παρευρέθηκαν μαζί με την επιστημονικά Υπεύθυνη του Προγράμματος, Αν. Καθηγήτρια, Ελένη Σαλαβού, ο Γενικός Διευθυντής Εκπαίδευσης Εκπαιδευτηρίων Δούκα, Αντώνης Ψύρης και η Αναπληρώτρια Γενικής Διεύθυνσης Εκπαίδευσης, Χρυσάνθη Σωτηρίου.

Η συνεργασία με το ΟΠΑ θα συνεχιστεί μέσα στη χρονιά και με άλλες ενδιαφέρουσες δράσεις και πρωτοβουλίες.